csen

Velim – Gymnasium of T. G. Masaryk grammar school.

Project executed 2019

 

Hala jejíž stěny jsou nápaditě barevně vyřešeny, jsou obloženy velmi kvalitním materiálem zvaným vysokotlaký laminát neboli HPL. Tento se používá i na provětrávané venkovní fasády, je mechanicky odolný, barevně i tvarově stálý. Aby celkový vzhled nebyl rušen viditelným uchycením nýty, je celý obklad nalepený speciálním certifikovaným lepidlem, na podkladový hliníkový rošt.

V tělocvičně byly použity obkladové desky perforované, což je novinkou v jejich zpracování. Perforace nejen, že pěkně vypadá, ale zároveň zlepšuje akustické vlastnosti prostou. HPL perforované obklady tvoří i kryty radiátorů, ty jsou navrženy a konstrukčně provedeny tak, aby se k radiátorům žáci nedostali a nemohli se zranit. S bezpečností prostoru souvisí i precizní zpracování ostění dveří a obslužného okýnka. Ostré rohy jsou frézováním zaobleny, rohy zakulaceny.

Házet papírky nemožné!
I házení papírků, kapesníků a jiných odpadků za radiátory, vyřešil obklad tělocvičny. Perforované desky tvoří horní záklop radiátorů.

Ve Velimi si novou školní tělocvičnu užívají nejen žáci, ale Sokolové. Věříme, že kvalitní zázemí tělocvičny, přispěje ke kvalitním sportovním výkonům, třebaže by byli i jen amatérské.

 

Dodané vybavení interiéru:

Galerie: