Kvalitní zázemí pro sport i volný čas

ČeštinacsEnglishenРусскийru
phone +420 573 335 700

Platební automaty

splňují veškeré požadavky pro bezobslužnou realizaci plateb za služby.

Po zařazení do databázového systému služeb realizuje kompletní hotovostní i bezhotovostní finanční transakce.

V systému bezobslužného odbavení osob v areálech s čipovými identifikátory (čipové náramky, karty) je platební automat zpravidla používán k úhradě poplatků za služby uvnitř areálu, případně za různé nedoplatky za překročení pobytu v regulovaných zónách areálu. Po přiložení čipu ke čtecímu zařízení platebního automatu zařízení načte a zobrazí kompletní informace o finančních pohybech na účtu klienta a stanoví výši úhrady. Platba může být realizována v hotovosti s použitím mincí nebo bankovek příslušné měny nebo bezhotovostně standardní platební kartou. Údaje o platební operaci jsou následně vytištěny na stvrzence.

Pro provozovatele zařízení přístroj nabízí přehledná menu pro údržbu a kompletní správu v databázi zákazníků. Umožňuje zasílání reportů o nutnosti servisního zásahu (doplnění mincí, bankovek, papíru do tiskárny apod.).

Platební automat spolu s dalšími prvky regulovaného pohybu a odbavení osob umožňuje vytvoření kompletního bezobslužného provozu celé aplikace.

  • Na čelním panelu terminálu je soustředěno veškeré vybavení přístroje pro realizaci plateb jednorázového zákazníka i předplatitelů (abonentů).
  • Velký interaktivní panel pro komunikaci s uživatelem v příslušném jazyce zobrazuje informace o době pobytu v areálu, úhradách za pobyt a další služby, informace o validitě a kreditu karty abonenta, vizualizuje proces platby, dobytí kreditu abonenta a realizuje tisk stvrzenky platby.
  • Čtecí zařízení platebních a kreditních karet akceptuje platební karty VISA, Mastercard, Elektron.
  • Čtecí zařízení umožňuje bezkontaktní snímání dat z čipových náramků a karet abonentů.
  • Tiskárna pro výdej stvrzenek o zaplacení vytiskne doklad o zaplacení v příslušné měně a jazykové verzi.