Kvalitní zázemí pro sport i volný čas

ČeštinacsEnglishenРусскийru
phone +420 573 335 700

Sběrač čipových náramků :

Sběrač čipových náramků slouží jako paralelní zařízení k turniketům typů TR a TT je určeno do objektů řízeného pohybu osob využívajících bezobslužný odbavovací systém s použitím čipové (RFID) identifikace pomocí náramkové vstupenky. Sběrač čipových náramků může být integrován přímo do turniketu.

Díky elektronickému vybavení vstupního a výstupního panelu a řídicí elektronice umožňuje realizaci bezobslužné odbavovací a platební aplikace řízeného pohybu osob v interiérových prostorech. Sběrač plní zároveň funkci bariéry (vodícího madla) ke spřaženému turniketu.
Sběrač náramků se skládá ze dvou stojanů, jejichž horní čela jsou osazena integrovanými terminály (panely) zajišťující komunikaci s uživatelem.
Vstupní stojan s integrovaným terminálem je vybaven bezkontaktním snímačem dat čipu náramku a názornou světelnou signalizací řízení průchodu.
Výstupní stojan s s integrovaným terminálem je vybaven pásovou mechanikou pro odběr náramků a koše odebraných náramků. Na vyžádání je osazen interaktivním LCD displejem s grafickými informacemi pro zákazníka v příslušném jazyce.

Odebírá následující druhy čipových náramků:

  • s pevným (plastovým) páskem
  • s nepevným (látkovým) páskem
  • se silikonovým páskem

Modifikace a typy sběračů čipových náramků:

    SS-01x(s LED)     SS-02x(s LCD displejem)      SS /L (levý)                 SS /P (pravý)

Turniket s integrovaným sběračem čipových náramků:

    SS 121-0990/L             SS 121-0990/P           SS 121-0990/D – Oboustranná signalizace

   TS120-1014/S01

Materiálové provedení:

Celokovový plášť z nerezové oceli dle AISI 304 nebo AISI 316L – na vyžádání, povrch broušený kartáčem resp. leštěný – na vyžádání. Lze dodávat také s lakovanou skříní práškovými barvami dle odstínů RAL. Materiál zobrazovacích panelů z tvrzeného bezpečnostního skla.

Bezpečnost:

Přístroj je vybaven bezpečnostním mechanismem odebírání náramků, kontroluje přítomnost a průchod náramku pomocí optických čidel, znemožňuje vyháčkování – zpětné vytažení odebraného náramku.
Při vysypání koše odebraných náramků nedochází k otevření krytu, čímž je zabráněno styku s elektrickými komponenty. Kompaktní konstrukce se zaoblením hran znemožňuje poranění uživatelů, otevíratelné kryty jsou zamčeny.

Základní funkce:

Vstupní odbavení: Po přiložení náramku ke vstupnímu terminálu přístroj provádí bezkontaktní čtení dat a identifikaci uživatele. Po verifikaci dat náramku s daty v odbavovacím systému řídicí elektronika přístroje automaticky řídí průchod spřaženým turniketem. Umožnění (resp. blokování) průchodu turniketem a směr průchodu je signalizován na velkém zobrazovacím panelu vstupního terminálu pomocí různobarevných symbolů.

Výstupní odbavení: Po přiložení náramku k hubici mechaniky odebírání náramků přístroj provádí bezkontaktní čtení dat a následně komplexní kontrolu v odbavovacím systému (identifikace, validita, délka pobytu, nedoplatky, uzamčení používané skříňky…) Po korektní verifikaci dat mechanika automaticky přesune náramek do koše odebraných náramků a následně řídicí elektronika přístroje uvolní průchod spřaženým turniketem. Při překročení délky pobytu nebo při nutnosti uhrazení nedoplatku je náramek odmítnut, řídicí elektronika přístroje zablokuje procházení turniketem a uživatele odkáže na pokladnu. Při zamčeném zámku používané skříňky je náramek odmítnut, řídicí elektronika přístroje zablokuje procházení turniketem a uživateli oznámí číslo skříňky, která je náramkem uzamčena. Veškerá komunikace s uživatelem je realizována interaktivním LCD displejem výstupního terminálu pomocí názorné obrazové animace a světelné signalizace.